پیش‌ بینی بازار جهانی CRM در سال ۲۰۱۷ (قسمت اول – Cloud CRM)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که روندهای بین‌المللی، از اقبال جهانی به فن‌آوری‌های ابری (;کلود) حکایت دارد. اگر با مفاهیم Software as a Service و استفاده از خدمات Cloud نرم‌افزارهای CRM آشنایی ندارید، لطفاً قبل از ادامه، مقاله زیر را از وب‌سایت ncrm.ir مطالعه بفرمایید:

آیا CRM کلود نا امن است؟

مؤسسات معتبر بین‌المللی، پیش‌بینی‌هایی از بازار فروش نرم‌افزارهای CRM در سال ۲۰۱۷  و مابعد آن  ارائه کرده‌اند که به‌مرور این آمار را با هم بررسی و تحلیل می‌کنیم. گزارشی که امروز مطالعه می‌کنیم، پیش‌بینی نشریه فوربس از بازار خدمات ابری نرم افزار تا سال ۲۰۱۸ است.

اولین نمودار که در ادامه این مطلب ارائه‌شده، با توجه به روند توسعه بازار کلود، پیش‌بینی‌ می‌کند که بازار استفاده از خدمات ابری در صنعت IT در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱۷٫۵ میلیارد دلار باشد. شاخص CAGR مخفف عبارت Compound Annual Growth Rate  است و نشان‌دهنده رشد در طول چند دوره زمانی است.

 

 

%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d9%81%d9%88%d8%b1%d8%a8%d8%b3-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-cloud

 

نمودار دوم پیش‌بینی می‌کند که تا سال ۲۰۱۸، ۳۰% از کاربران در دنیا نرم‌افزارهای موردنظرشان را به‌صورت خدمات نرم‌افزاری ابری مورداستفاده قرار خواهند داد و شاخص CAGR نشان‌دهنده رشد ۱۷٫۶% بازار Software as a Service  یا  همان SaaS است.

 

%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%a8%d8%b3-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84%d9%87-cloud-%d9%88-on-premise

 

در حال حاضر نرم‌افزارهایی مانند دیدار سی آر ام، روش سی آر ام، سرو سی آر ام که توسعه‌یافته بر مبنای پلتفرم Sugar است و اورست که  مبتنی بر خدمات ابری Microsoft Dynamics CRM است،‌ خدمات سی آر ام کلود را در کشور ما ارائه می‌کنند.

در جلساتی که با مدیران شرکت‌های نرم‌افزاری ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای CRM به‌صورت On-Premise دارم، معمولاً خاطرنشان می‌کنم که از تغییرات سریع صنعت IT غافل نشوید و به دو بهانه‌ی “زیرساخت اینترنت ایران مناسب استفاده از خدمات Cloud نیست” و “مشتریان به سیستم کلود اعتماد ندارند” بسنده نکنید.

تجربه نشان داده که این موانع به‌سرعت برطرف می‌شوند و کاربران ایرانی‌ هم به دلایل مختلفی که در مجال دیگری بررسی خواهیم کرد، همانند سایر کاربران جهانی به استفاده از خدمات ابری روی خواهند آورد و ممکن است بسنده کردن به ارائه خدمات On-Premise بخش قابل‌توجهی از سهم بازار شما را از دستتان خارج کند.

در قسمت‌ بعد به تحلیل ادامه پیش‌بینی‌ها خواهیم پرداخت…

جمع‌آوری و تدوین: مجید برقی

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما