5 نکته حیاتی در جهت جذب بازار هدف مناسب

targeted market

این مطلب را به اشتراک بگذارید

1.محصولات یا خدمات شما چه مشکلاتی را حل خواهند کرد؟

یک راه خوب برای تعیین بازار هدف و مشتریان بالقوه، شفاف‌سازی مشکلی است که محصول یا خدمات شما آن را حل خواهد کرد.فهرستی از ویژگی‌های محصول یا خدمات خود ، تهیه کنید. الگوهایی را دنبال کنید که تیپ شما را در حل مشکلات آشکار می‌کنند یا شما را به حل آن نزدیک‌تر می‌کنند .

2.مشتریان شما چه کسانی هستند؟

شروع کنید به لیست کردن انواع مختلفی از مشتریان که شما می‌توانید مشکلی از آن‌ها حل کنید،پس‌ازآن، شما می‌توانید یک تصویر از مشتریانتان بسازید. آن‌ها را می توانید با توجه به محلشان و بخش‌بندی‌های بازار مرد یا زن بودنشان و… دسته‌بندی کنید. اگرشما نمی‌دانید با چه کسی کار خواهید کرد مطمئناً هیچ پیشرفتی نخواهید داشت.

3.چگونه خود را از رقیبانتان متمایز می‌کنید؟

پیگیری اینکه رقبا در حال انجام چه‌کارهایی هستند می‌تواند به شما جهت تعیین بازار هدف و شناسایی مخاطبان هدفتان کمک کند. همواره حواستان به کمپین های بازاریابی، مجلات، وب‌سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی رقبا باشد تا اساس هدف‌گیری مشتریان آن‌ها را درک کنید. در هنگام رقابت باید بدانید که چه چیز شما را متمایز می‌سازد و این تمایز چگونه به مشتریان شما ربط پیدا می‌کند

4.آیا مشتریان فعلی خود را می‌شناسید؟

ارزیابی مشتریان فعلی و شناسایی ویژگی‌های مشترک آن‌ها، درک این‌که چرا مشتریان فعلی‌تان از شما خرید می‌کنند و همچنین ارزیابی اینکه کدام‌یک از آن‌ها مشتریان وفادارتری هستند یک‌راه عالی برای دانستن آن است که، چه افراد دیگری می‌توانند یک مشتری بالقوه برای شما باشند.

5.مشتریان واقعی شما چه کسانی هستند؟

مشتریان واقعی افرادی هستند که علاوه بر نیاز، توانایی پرداخت برای محصول یا خدمت را نیز داشته باشند. شاید این نکته کمی عجیب باشد که تنها شناخت نوع مشتریانی که به خدمات شما نیاز دارند برای فروش موفق کافی نیست ، بلکه باید به دنبال مشتریانی باشید که بتوانند محصولات یا خدمات شمارا خریداری کنند.

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما