10 پیشنهاد برای در امان ماندن از رکود بازار

این مطلب را به اشتراک بگذارید

10 پیشنهاد برای در امان ماندن از رکود بازار

تقریباً هر کسب‌وکاری تحت‌فشار ناشی از رکود قرار گرفته است برای این مشکل راه فراری وجود ندارد زیرا علل و ریشه جهانی دارد.

برخی از صاحبان کسب و کاهای کوچک ممکن است خود را با این عقیده که شرایط بدتر ازین را تجربه کرده‌اند گول بزنند.آن‌ها تصور می‌کنند با حداقل اصلاحات می‌توانند خود را نجات دهند.

رکود را شکست دهید:

در هنگام رکود اقتصادی ممکن است احساس ناامیدی و شکست کنید اما درواقع ما با یک تغییر روبرو هستیم و تغییر فرصت پیشرفت است. حالا شما می‌توانید انتخاب کنید که از تغییر استفاده کنید یا تسلیم این ترس شوید. در این مطلب 10 راه‌حل وجود دارد که می‌توانید کسب‌وکار خود را در اقتصاد جدید با موفقیت پیش ببرید:

  1. ارزیابی و حذف بدهی‌های بیش‌ازحد: اگر درآمدهای شما کاهش‌یافته باشد ممکن است نتوانید از عهده بدهی‌هایی که قبلا داشتید برآیید.دراین شرایط باید بدهی های خود را مدیریت کنید.
  2. کوچک کردن سایز مجموعه در صورت امکان:

اگر تابه‌حال از سایز مجموعه خود کم نکرده‌اید حتماً این کار را انجام دهید با در نظر گرفتن این موضوع که از میزان بهره‌وری شما کاسته نمی‌شود.

  1. هرروز امور مالی خود را پیگیری کنید و از همین امروز شروع کنید:

یک سیستم خودکار پیگیری امور مالی داشته باشید و همواره به نبال سوددهی دریک هفته یا دریک محصول یا در هر مشتری باشید. با بررسی این موارد می‌توانید بر روی محصولات یا خدماتی که بیشترین سوددهی را دارند تمرکز کنید. تنها کارهایی را انجام ندهید که سودآور باشند.

  1. کاهش هزینه‌ها:

به دنبال  اقلامی باشید که پول نقد شما در آن‌ها قفل‌شده است یعنی منتظر دریافت پول یا مطالباتی هستید ،این امر می‌تواند منجر به تخلیه نقدی عظیمی شود. درعین‌حال می‌توانید یکسری از هزینه‌های غیرضروری خود را حذف کنید.

  1. به خودتان و کارمندانتان آموزش دهید:

اگر هر یک از شغل‌ها در مجموعه شما حداقل به 2 نفر آموزش داده شوند ازین طریق هنگامی‌که یکی از کارمندانتان نباشد شخص دیگری کار او را انجام می‌دهد به این ترتیب کار ادامه می‌باید و بهره‌وری بالاست در حالیکه یکی از کارمندان کلیدی واصلی شما حضور ندارد.

  1. بازاریابی خود را بررسی کنید و مخارج را کاهش دهید: از اینترنت استفاده کنید. ابتدا روی مشتریان فعلی خود تمرکز کنید و بیشترین درآمد را از آن‌ها داشته باشید. بازاریابی اینترنتی بسیاری از کسب‌وکارها را نجات داده است.
  2. در برابر تخفیف و کاهش سود در فروش مقاومت کنید: محصول خود را ازدست ندهید در عوض باکیفیت و خدمات منحصربه‌فرد رقابت کنید. فروشگاه‌های بزرگ نمی‌توانند با شما رقابت کنند بخصوص در خدمات ، این مزیت رقابتی کسب‌وکارهای کوچک است.
  3. در صورت امکان گسترش جغرافیای داشته باشید:

بازاریابی اینترنتی در هرجایی می‌تواند به شما مک کند بخصوص اگر شما یک تخصص یا مهارت یا خدمات ویژه‌ای داشته باشید . به دنبال چیزی باشید که شما را از دیگران متمایز می‌کند و تا حد امکان آن را گسترش دهید.

  1. مدیریت مؤثر داشته باشید: این به معنی ردیابی و تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های کلیدی گزارش‌های مالی و بهره‌وری است. ابتدا کوچک و سودآور باشید سپس به‌آرامی و با دقت رشد کنید

10.بر روی کیفیت تمرکز کنید: این اصل در درازمدت جواب می‌دهد

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما