چگونه بازاریاب محتوا استخدام کنیم – قسمت اول

این مطلب را به اشتراک بگذارید

این روزها گرایش شرکت‌ها به بازاریابی محتوا بسیار زیاد شده است و بیشتر صاحبان کسب‌وکار تلاش می‌کنند از این روش نوظهور در برقراری ارتباط مؤثرتر با مخاطبان‌شان استفاده کنند. “موسسه بازاریابی محتوا” این مفهوم را به‌صورت زیر تعریف کرده است:

«بازاریابی محتوا یک رویکرد استراتژیک در بازاریابی است که بر روی ایجاد و توزیع محتوایی ارزشمند، مرتبط و مستمر برای جذب و نگهداری بخش مشخصی از مخاطبان تمرکز دارد و هدف آن، فعال کردن بخش‌های سودآور از مشتریان است».

ولی این‌همه علاقه به بازاریابی محتوا از کجا ایجاد شده است؟ کسب‌وکارها به‌طور فزاینده و به‌درستی، بر روی مشتریان و ارائه خدمات به آن‌ها تمرکز دارند. بازاریابی محتوا ابزاری برای خدمت‌رسانی به مشتریان است و هدف آن فقط تقویت برند سازمان نیست. وقتی بازاریابی محتوا را با سایر کانال‌های سنتی بازاریابی مقایسه کنید، تمایز آن مشخص می‌شود.

ممکن است شما مالک یک کسب‌وکار کوچک باشید و بخواهید فردی را برای بازاریابی محتوا استخدام کنید. شاید حتی مجموعه شما، یک تیم بازاریابی محتوا داشته باشد ولی بخواهید کیفیت محتوای ارائه‌شده را بالاتر ببرید. پس اگر قصد استخدام فردی برای بازاریابی محتوا را دارید، بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

شرح شغل:

متخصصین بازاریابی محتوا نقش‌ها و فعالیت‌های بسیار متفاوتی را به عهده می‌گیرند. قبل از هر چیز برای خودتان مشخص کنید که از این فرد چه انتظاراتی دارید؟ آیا به دنبال یک استراتژیست و نویسنده هستید؟ به کسی نیاز دارید که برایتان کتاب الکترونیک و وب‌سایت تعاملی طراحی کند؟ می‌خواهید بروز رسانی صفحات شرکت در شبکه‌های اجتماعی را به او بسپارید؟

لیست زیر به‌طور مثال کارهایی را که یک متخصص بازاریابی محتوا انجام می‌دهد، به نمایش می‌گذارد:

– ۱۰% تدوین استراتژی محتوا

– ۱۰% بروز کردن سرمقاله روزانه

– ۵۰% تولید محتوای دست‌اول

– ۱۵% مدیریت پاسخگویی به مخاطبان در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی

– ۱۵% ویرایش محتوای تولیدشده توسط سایرین

 

برای استخدام بازاریاب محتوا، بررسی سبد توانمندی‌های او مهم‌تر از رزومه است. یک نیروی خوب باید انواع مختلف محتوا را به‌خوبی بشناسد و توانایی تولید مطالب جذاب در قالب‌های متنی، صوتی و تصویری را داشته باشد. اگر فردی به‌عنوان متقاضی استخدام در این شغل به شما مراجعه کرد، برای آشنایی با سبد توانمندی‌هایش می‌توانید تست نوشتن، ویراستاری و طوفان فکری درزمینهٔ استراتژی بگیرید.

… ادامه دارد…

ترجمه و بازنویسی: نیما شفیعی

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما