چگونه بازاریاب محتوا استخدام کنیم – قسمت دوم

این مطلب را به اشتراک بگذارید

هنگامی‌که دارید به‌صورت تلفنی یا در جلسه حضوری با علاقمندان به همکاری در حوزه بازاریابی محتوا مصاحبه کنید، می‌توانید از پیشنهاد‌های زیر برای انتخاب بهتر نیروی موردنظرتان بهره بگیرید:

بررسی کنید که خودشان در مورد شرح شغل‌شان چقدر اطلاع دارند. از آن‌ها بپرسید که چرا می‌خواهند در سازمان شما کار کنند. آیا فقط می‌گویند که دوست دارند با شما همکاری داشته باشند یا این‌که اعلام می‌کنند به بازاریابی دیجیتال علاقمندند. مخاطب شما باید احساس خوبی به شغل بازاریابی محتوا داشته باشد. از میان کلام آن‌ها کشف کنید که آیا این موضوع جزو علاقمندی‌هایشان هست و چرا فکر می‌کنند این شغل، کاری ارزشمند است؟

از آن‌ها بخواهید یک نمونه موفق از بازاریابی محتوا را که خودشان علاقه دارند، برایتان مثال بزنند. در مورد این مثال به‌طور مفصل با آن‌ها صحبت کنید و به این نتیجه برسید که به کدام نوع از محتوا علاقه بیشتری دارند. دقت کنید که تجربیات آن‌ها در کسب‌وکارهای B2B بوده یا B2C  و آیا تجربیات‌شان با نوع کسب‌وکار شما مرتبط است یا خیر.

در همان جلسه از آن‌ها بخواهید در قالب طوفان فکری، محتوای خلاقانه ارائه کنند. این افراد قرار است به‌طور تنگاتنگ با شما یا شرکت‌تان همکاری کنند. ایده‌های جالبی روی میز بریزید و زاویه دید آن‌ها را بسنجید. یک بازاریاب محتوای حرفه‌ای، نسبت به ایده‌ها کنجکاو است، شنونده خوبی است و در پیدا کردن راه‌های جدید، شمارا همراهی خواهد کرد.

از آن‌ها بخواهید برند شمارا بعد از اجرای بازاریابی محتوا توصیف کنند. حتی اگر کار‌آفرینی هستید که یک استارت‌آپ جدید راه‌اندازی کرده است،‌ یک نیروی حرفه‌ای بازاریابی محتوا باید بتواند نسبت به برندی که می‌خواهد در شکل‌گیری آن مشارکت داشته باشد، تصویر نسبتاً شفافی ارائه بدهد.

فقط در مورد خلاقیت صحبت نکنید، بلکه به داده‌ها هم بپردازید. بازاریاب‌های محتوا باید درک صحیحی از کار و شاخص‌های اندازه‌گیری آن داشته باشند. افرادی که فقط دنبال ایده‌های خلاقانه هستند ولی درک صحیحی از روش اجرای این ایده‌ها ندارند، کمک زیادی به شما نخواهند کرد.

به‌طور خلاصه، یک نیروی خوب برای بازاریابی محتوا باید نمره مناسبی در شایستگی‌های زیر کسب کند: خلاق باشد، روحیه مشارکت و کار تیمی داشته باشد، در کارها شاخص‌گرا و نتیجه گرا باشد و مشتری محوری در دیدگاه و عملکرد او دیده شود.

ترجمه و بازنویسی: نیما شفیعی

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما