پنج دلیل اصلی برای آغاز کمپین بازاریابی ایمیلی

Email marketing

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید تصور کنید با روی کار آمدن رسانه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی موتورهای جستجو و بازاریابی موبایلی دیگر بازاریابی ایمیلی در آستانه مرگ قرار گرفته است؛ اما این تصور غلطی است. بازاریابی ایمیلی هنوز هم یکی از سودآورترین ابزارهای بازاریابی محسوب می‌شود، فرصت‌های بیشتر و بازده سرمایه‌گذاری بهتری را برای کسب‌وکار شما فراهم می‌کند . با این ابزار می‌توانید روابط عمیق‌تری با مخاطبان خود داشته باشید.

5 مزیت اصلی بازاریابی که به خاطر آن‌ها باید کمپین بازاریابی ایمیلی خود را آغاز کنید:

1.بازاریابی ایمیلی هدفمند است.

بازاریابی ایمیلی تمامی مشکلات ذاتی بازاریابی غیر هدفمند را برطرف می­کند. دیگر زمان نشان دادن تبلیغات در تلویزیون بدون داشتن کنترل بر کسانی که تبلیغ را می‌بینند گذشته است. بازاریابی ایمیلی شما را قادر می‌کند تا با بخش‌بندی مخاطبان بر مبنای وضعیت اصلی، اطلاعات جمعیت شناختی، مکان و سایر داده‌های مربوط به آن‌ها، کنترل کنید دقیقاً چه کسی ایمیل را ببیند. ایمیل‌های هدفمند تضمین می‌کنند مخاطبانتان محتوای متناسب با نیازهایشان را دریافت می‌کنند. بازاریابی ایمیلی سفارشی‌سازی پیام‌ها برای هر مشتری را ساده نموده و نرخ تبدیل بالاتر را تقویت می‌کند.

2.بازاریابی ایمیلی آگاهی برند را افزایش می‌دهد.

با ارسال ایمیل مصرف‌کنندگان در معرض کسب‌وکار و برند شما قرار می‌گیرند. با داشتن برنامه‌ریزی استراتژیک، طراحی هوشمندانه و محتوای هدفمند تجارت شما به‌طور پیوسته ارزش خلق خواهد کرد. با این کار شما در جلوی ذهن مخاطب top of mind قرار خواهید گرفت. پس هنگامی‌که مشتری به محصول یا خدمتی نیاز داشته باشد کسب‌وکار شما شانس بهتری برای تبدیل آن‌ها به خریدار و مشتری وفادار دارد.

3.بازاریابی ایمیلی به‌راحتی قابل به اشتراک گذاشتن است.

اشکال چندانی از بازاریابی وجود ندارند که بتوانند به‌سادگی بازاریابی ایمیلی به اشتراک گذاشته شوند. با یک کلیک ساده بر روی دکمه forward، مشترکان می‌توانند معاملات، پیشنهادها و اخبار شما را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و با این کار برند شما در معرض دید بیشتر قرار گرفته و اعتبار بیشتری کسب می‌کنید.

4.بازاریابی ایمیلی قابل‌اندازه‌گیری است.

تجزیه‌وتحلیل برای اندازه‌گیری موفقیت هر کمپینی الزامی است. بسیاری از کانال ها نتایج مبهم ارائه می‌کنند. بازاریابی ایمیلی دارای ابزار سنجش دقیق و با ارزشی است ازجمله نرخ‌های انتقال، نرخ‌های باز شدن، نرخ‌های از کلیک کردن تا انتقال و نرخ‌های حفظ مشترکین. حتی بهتر: این ابزارها چیزی بیش از اعداد و درصد هستند. آن‌ها اطلاعاتی ازرفتار و علایق مشتریان شما هستند. از کمپین بازاریابی ایمیلی خود به‌عنوان ابزاری برای نظارت بر اطلاعاتی که مصرف‌کنندگانتان به آن‌ها واکنش نشان می‌دهند استفاده کنید. با این کار می‌توانید استراتژی‌های بازاریابی‌تان را نسبت به کمپین‌های موفق و موضوعات موردعلاقه هدفمندتر کنید.

5.بازاریابی ایمیلی مقرون‌به‌صرفه است.

شاید جذاب‌ترین مزیت بازاریابی ایمیلی بازده سرمایه باشد. بدون هزینه چاپ، بدون هزینه پستی، بدون نرخ تبلیغات. بر اساس انجمن بازاریابی دیجیتال، بازاریابی ایمیلی به ازای هر یک ریال هزینه 120000 ریال سودآوری دارد.

 

بازاریابی ایمیلی یک باید است

اگر هنوز بازاریابی ایمیلی را مدنظر قرار نداده‌اید، اکنون وقتش رسیده است. بازاریابی ایمیلی ابزاری هدفمند، قابل به اشتراک گذاری، دارای اعتبار، قابل‌سنجش، و مقرون‌به‌صرفه است که افراد بسیاری آن را نادیده گرفته‌اند. با داشتن رویکردی استراتژیک، راهنمای مناسب و پیامی قوی، کسب‌وکارتان مطمئناً از بازاریابی ایمیلی بهره خواهد برد.

 

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما