معرفی ابزار گیمیفیکیشن توسط Microsoft Dynamics CRM

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در خبرها مطلع شدیم که مایکروسافت قصد دارد یک نرم‌افزار گیمیفیکیشن فروش که توسط تیم استارت‌آپ FantasySales توسعه پیداکرده را با Microsoft Dynamics CRM یکپارچه کند. البته هنوز نوع قرارداد و شرایط همکاری این دو مجموعه، رسانه‌ای نشده است.

این ابزار به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با تعیین اهداف فروش فردی برای فروشندگان و استفاده از تکنیک‌هایی بازی‌نمایی، آن‌ها را بیشتر از گذشته در دستیابی به اهداف فروش ترغیب کند.

بسیاری از حرفه‌ای‌های  CRM در وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌هایشان این اقدام مایکروسافت را کاری سخیف خوانده‌اند و آن را به استهزاء کشیده‌اند. این دسته از منتقدین معتقد هستند که سال‌هاست شرکت‌ها با سیاست “چماق و هویج”، فروشندگان را در راستای فروش بیشتر تهییج کرده‌اند و حالا مایکروسافت قصد دارد این فرهنگ را بیشتر رواج بدهد.

این منتقدین اعتقاد دارند ابزارهای گیمیفیکیشن و تعیین اهداف فروش، در کسب‌وکارهای B2B که فروش تیمی دارند یا در شرکت‌هایی که محصولات متعدد توسط فروشندگان متعدد به فروش می‌رسد، قابل‌اجرا نیست و امکان محاسبه سهم هر فرد از فروش، وجود ندارد.

بزرگترین ایرادی که به این سیستم وارد می‌کنند، این است که با اجرای گیمیفیکیشن، به‌جای این‌که تمرکز فروشندگان بر تعمیق رابطه با مشتریان باشد، به دنبال دستیابی به اهداف فروش فردی معطوف خواهد شد. این مسئله با بعد استراتژیک CRM منافات دارد و اصول اولیه مدیریت ارتباط با مشتری را زیر سؤال می‌برد.

به نظر شما مزایای پیاده‌سازی ابزار گیمیفیکیشن در مایکروسافت داینامیکس CRM، بیشتر است یا معایب آن؟

نوشته: مجید برقی

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما