قیف فروش

sales funnel

این مطلب را به اشتراک بگذارید

یک قیف‌ فروش مسیر حرکتی است که مشتریان بالقوه را جذب کرده و آن‌ها را از طریق فعالیت‌های بازاریابی از نقطه آگاهی از محصول شما تا علاقه‌مند شدن، تمایل داشتن و نهایتاً فروش می‌رساند.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار باید انجام دهید و متأسفانه یکی از کارهایی برخی از صاحبان کسب‌وکار به آن توجهی نمی‌کنند، درست  کردن یک قیف‌ فروش برای کسب‌وکار خودشان است.

پیدا کردن نقاط ضعف در خط لوله فروش می‌تواند تبدیل به منبع فرصت برای مدیران فروش باشد تا نرخ پیروزی درفروش را بهبود دهند.

با تجزیه‌وتحلیل قیف فروش، مدیران متوجه می‌شوند که در کدامیک از قسمت‌های فروش شکاف وجود دارد. اگر این شکاف در مراحل اولیه باشد مدیران باید کارکنان خود را درزمینه هایی مانند ایجاد ارتباط آموزش دهند و اگر این شکاف در مرحله بعد از فروش باشد کارکنان باید درزمینه های مذاکرات بهتر و یا غلبه بر مشتریان ناراضی آموزش ببینند.

 

 

در نرم‌افزار سی آر ام نیماد شما می‌توانید قیف فروش خود را به‌صورت لحظه‌ای مشاهده کرده و تغییرات آن را ببینید تا تجزیه‌وتحلیل درستی از کسب‌وکارتان داشته باشید.قیف فروش در قسمت داشبورد به‌عنوان یک ابزارک  قابل‌مشاهده و دسترسی است.

 

 

قیف فروش که در انگلیسی به آن Sales Funnel یا Sales Pipeline می‌گویند، نمایشی تصویری از فرآیند فروش است که همه مشتریان بالقوه را بر اساس مرحله‌ای از چرخه فروش که در آن قرار دارند، دسته‌بندی می‌کند.

پیشنهاد می شود در بخش مقـالات سایت، ایـن مقالـه را در مورد قیف فروش مطالعه بفرمایید.

 

 

 

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما