طرح تعویض مودم وایمکس با TD-LTE از نگاه سی آر ام

crm

این مطلب را به اشتراک بگذارید

ممکن است شما هم مثل من با پروژه جایگزینی مودم‌های وایمکس یک اپراتور موبایل با مودم‌های نسل چهارم TD-LTE درگیر شده باشید. این موضوع را می‌توان ازنظر استراتژیک تحلیل کرد که آیا تحویل رایگان مودم ۳۰۰٫۰۰۰ تومانی در بلندمدت، استراتژی صحیحی بوده یا خیر؟

از دیدگاه خدمات مشتری هم‌ می‌توان به این مسئله پرداخت و بررسی کرد که آیا کیفیت پوشش دهی آنتن و سرعت دانلود در این خدمت، مطابق با سطح استانداردهای نسل چهارم ارائه می‌شود یا خیر؟ ولی نکته‌ای که در این نوشته می‌خواهیم به آن بپردازیم، میزان هماهنگی اتوماسیون بازاریابی و فروش در اجرای یک کمپین تبلیغاتی ملی است.

این فرآیند با سطح اتوماسیون خوبی شروع می‌شود و شما در ابتدا یک ایمیل سفارشی‌ شده از اپراتور برای معرفی طرح دریافت می‌کنید و به مشارکت در این طرح دعوت می‌شوید. در صفحه‌ای که برای ثبت‌نام در این طرح ایجادشده، با درج شناسه وایمکس قبلی و شناسه MAC، به خوبی احراز هویت می‌شوید.

مراحل دریافت اطلاعات تحویل به سادگی انجام می‌شود و مسئول پست، جایگزینی را انجام می‌دهد، کپی کارت ملی شمارا دریافت می‌‌کند و مودم را تحویل می‌دهد. شما به‌عنوان مشتری، از سطح بالای اتوماسیونی که برای ارتباط با مشتری در این فرآیند به کار گرفته شده، احساس خوبی پیدا می‌کنید.

جالب اینجاست که دو روز بعد از تحویل، یک نفر از آن مجموعه با شما تماس می‌گیرد و از شما می‌خواهد تصویر کارت ملی را به یک شماره،‌ تلگرام کنید. یعنی این که اطلاعات دریافتی از مشتری در سیستم ثبت نشده است.

ولی مسئله از اینجا شروع می‌شود که  بعد از جایگزینی مودم وایمکس با مودم‌های نسل چهارم TD-LTE، به جای این که شمارا Happy Call کنند و کیفیت خدمات دریافتی پرسیده شود، هر روز بدون استثنا یک ماشین (اپراتور گویا) با شما تماس می‌گیرد و از شما به عنوان یکی از مشترکین مودم‌های قدیمی وایمکس، دعوت می‌کند که در طرح جایگزینی آن مشارکت کنید!

خوشبختانه شاهد هستیم که سازمان‌ها از اتوماسیون بازاریابی، فروش و خدمات در راهکارهای نرم افزاری سی آر ام که به صورت CRM Suite یا In-House توسعه داده شده،‌ استفاده می‌کنند. برای برقراری ارتباط دوطرفه با مشتری از Touch Point های مختلف، نقشه سفر خوبی طراحی شده که تجربه مثبتی برای مشتری به وجود می‌آورد.

ولی در این Case که بررسی کردیم، عدم هماهنگی اتوماسیون بازاریابی و اتوماسیون فروش مشهود است و Trigger یا مکانیزمی طراحی نشده که پس از خرید مشتری، به فرآیند بازاریابی اطلاع رسانی کند تا فعالیت خود را متوقف نماید. نتیجه این می‌شود که با توجه به اجرای دقیق و اتمام فرآیند فروش، فرآیند مکانیزه بازاریابی کماکان بدون دریافت بازخورد از میزان اثربخشی کمپین برگزار شده، با جدیت تمام آن را دنبال می‌کند.

منبع : DrCRM

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما