راه‌کارهای جذب مشتری (قسمت اول)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مشتریان شما کلید بقای کسب‌وکارتان هستند، بنابراین جذب مشتریان یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر مدیری باید انجام دهد و نیاز به‌صرف تلاش زیادی دارد. فرقی نمی‌کند که کسب‌وکار شما یک استارت آپ باشد یا این‌که سابقه زیادی از شروع فعالیت آن گذشته باشد. این نوشته به بررسی شش استراتژی می‌پردازد که شمارا در جذب موفق مشتریان یاری می‌کند.

۱- راه‌های ارتباطی کسب‌وکارتان را به روی مشتریان باز بگذارید و همیشه در دسترس باشید:
با این کار، هم می‌توانید مشتریان جدید را جذب کنید و هم ارتباط با جامعه و محیط را افزایش دهید. از مدیران کسب‌وکارها و افراد محلی دعوت به عمل بیاورید که به کسب‌وکار شما سری بزنند تا بتوانند با خدمت و محصول شما آشنا شوند.

نمونه‌هایی از محصول یا بروشور خدمات و محصولات را در اختیار آنان قرار دهید. زمانی را برای پذیرایی از مهمانان اختصاص دهید و کسب‌وکار خود را به‌طور کامل به آنان معرفی کنید، به‌طوری‌که از برند تجاری شما تصویر واضح و شفافی داشته باشند. شما می‌توانید روابط کاری بسیار مستحکم و مناسبی را از طریق روابط اجتماعی و حضور در اجتماع بدست آورید.

۲- برای جذب مشتریان به کسب‌وکارهای دیگر بپیوندید:
راه‌های زیادی برای استفاده از همکاری‌های مشترک وجود دارد، ازجمله ارائه مشوق‌ها به شرکت‌هایی که هم از خدمات شما استفاده می‌کنند و هم تبلیغات و بروشورهای تبلیغاتی شرکت را در اختیار دیگران قرار می‌دهند. همچنین می‌توانید با شرکت‌هایی همکاری کنید که بخشی از فضای تبلیغاتی خود در صفحات اجتماعی را به شما اختصاص می‌دهند.

در حالت عادی شما به‌تنهایی نمی‌توانستید به این دسته از مشتریان دست پیدا کنید. این نوع همکاری مشترک زمانی که به‌طور مؤثر مورداستفاده قرار بگیرد، می‌تواند یک‌راه ارزان و کم‌هزینه برای دستیابی به مشتریان جدید باشد.

۳- در محیط‌های آنلاین حضورداشته باشید و گفتگو کنید:
از زمانی که کلمه “گوگل” به‌عنوان مرجعی برای تحقیق شناخته شد، بسیاری از افراد به‌جای این‌که نخستین بار به‌طور حضوری به فروشنده مراجعه کنند و خرید خود را انجام دهند، اقدام به جستجوی مراکز خرید و ارائه‌دهنده خدمات در فضای مجازی می‌نمایند. بنابراین مفید بودن مطالب سایت شما یکی از ضروری‌ترین نیازهای کسب‌وکارتان است. در صورت امکان، اطلاعات کافی در خصوص محصول و خدمات در وب‌سایت خودتان قرار دهید و امکان خرید آنلاین را فراهم کنید.

به‌علاوه بسیاری از صاحبان کسب‌وکار، وبلاگ را هم به سایت خود اضافه می‌کنند تا در آن، کاربران بتوانند پرسش‌هایشان را مطرح کنند و پاسخها و اطلاعات مفید و موردنیاز در اختیارشان قرار داده شود. فراتر از وب‌سایت، استفاده از سایر رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز در جذب مشتریان جدید به شما کمک می‌کند. شبکه‌هایی مانند لینکدین، و اینستاگرام از ظرفیت بالایی در توسعه شبکه حرفه‌ای کسب‌وکارتان برخوردار هستند.

… ادامه دارد…

ترجمه و بازنویسی: الهام سبزواری

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما