راهکار‌های اختصاصی CRM در سازمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اگر خاطرتان باشد، قبلاً در یک سری نوشته به‌طور مفصل درباره نزدیک‌بینی بازاریابی صحبت کردیم و گفتیم که به اعتقاد “تئودور لِویت”: «اگر کسب و کارها به جای فروش محصول، بر یافتن نیازهای مشتریان تمرکز کنند، موفق‌تر خواهند شد».

در بعضی جلسات مشاوره‌ای که در خصوص انتخاب نرم‌ افزار CRM با مشتریان داریم، با این گلایه مواجه می‌شویم که: «شرکت‌های ارائه دهنده نرم‌افزار، چون قصد فروش محصول خودشان را دارند، بیشتر از این که به نیازهای سازمان ما تمرکز کنند، تلاش می‌کنند تا درباره امکانات نرم‌ افزار صحبت کنند».

این مسئله بیشتر در مورد سازمان‌هایی صادق است که به خاطر تخصص در حوزه IT و نرم افزار، خودشان راهکاری را برای ارتباط با مشتریان‌شان توسعه داده‌اند و امروز قصد دارند آن سیستم را با پیشرفت‌های جدید حوزه تکنولوژی، بروز کنند.

معمولاً پیشنهاد نهایی شرکت‌های نرم افزاری در پایان جلسات پرزنت به این صورت است که: «بهتر است سیستم قدیمی را کنار بگذارید و اطلاعات آن را به این نرم‌افزار منتقل کنید»؛‌ اما مساله اینجاست که زمان و هزینه بسیاری برای توسعه آن سیستم صرف شده و مهم‌تر این‌که یکپارچه‌بودن زیرساخت آن با سایر زیرسیستم‌های سازمان، پارامتر مهمی است که مدیران را وادار می‌کند تا افزودن سیستم جدید را در دستور کار قرار ندهند.

شرکت‌هایی که راه‌کار اختصاصی CRM برای کسب و کارشان توسعه داده‌اند، نیاز به مشاوره در خصوص امکانات، روش‌ها و مزایای حاصل از اتوماسیون بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش دارند. اگر شما مشاور سازمان‌ها در حوزه بهبود فرآیند، بازاریابی، فروش یا… هستید، بهتر است به این دسته از سازمان‌ها، به جای پیشنهاد خرید نرم‌افزار جدید، مشاوره تحلیل راهکار فعلی و بهبود آن را ارائه نمایید.

نوشته: مجید برقی

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما