دو تجربه مثبت مشتری

این مطلب را به اشتراک بگذارید

چند سال پیش قصد داشتم یک هیئت‌رئیسه ارسال پیامک انتخاب و خریداری کنم. بعد از کمی تحقیق، چند شرکت ارائه‌دهنده خدمات پیامکی را مدنظر قراردادم تا از بین آن‌ها، یکی را انتخاب کنم. بیشتر شرکت‌ها امکان ثبت‌نام آزمایشی و آشنایی با امکانات پنل را فراهم کرده بودند. حدود ساعت ۱۸ و خارج از ساعات کار اداری، در حال ثبت‌نام در وب‌سایت یکی از شرکت‌ها بودم که ثبت‌نام‌ اولیه و احراز هویت را به‌صورت آنلاین و بدون نیاز به تماس تلفنی انجام می‌داد. وقتی فرم را تکمیل کردم و دکمه “ارسال” را زدم، سیستم خطا داد.

داشتم پیغام خطا را می‌خواندم که پیامکی بر روی گوشی تلفن همراهم آمد. با تعجب دیدم که پیغام عذرخواهی بابت بروز خطا از همان شرکت ارسال‌شده بود. هنوز خواندن پیامک تمام نشده بود که زنگ تلفن به صدا درآمد و کارشناس پشتیبانی آن شرکت با احترام از بروز خطا عذرخواهی کرد و پنل را تحویل داد.

تجربه دوم برای زمانی بود که برای نقد کردن یک چک، به یک بانک خصوصی مراجعه کردم. متصدی باجه در حین کنترل و ثبت چک، پرسید شناسنامه یا کپی آن را همراه دارم که پاسخ منفی دادم. گفت اشکال ندارد و یک فرم تک‌برگی افتتاح حساب داد که گفت که تا من کارهای چک را انجام می‌دهم، شما هم این را پر کنید.

فرم خیلی ساده بود و تکمیل کردن آن‌وقت کمی گرفت. بعد از این‌که فرم را گرفت، سه چهار دقیقه بلند شد و بعد با یک کارت عابر بانک برگشت و یک دفترچه هم پرینت گرفت و گفت مبلغ را به این کارت ریختم و می‌توانید از این کارت استفاده کنید. هر وقت فرصت کردید، کپی شناسنامه را هم برایم بیاورید.

چند روز بعد تماس گرفت و با احترام، کپی شناسنامه را پیگیری کرد. به او گفتم که بانک آن‌ها در مسیرم نیست. شماره فکس داد و گفت که می‌توانید آن را برایم فکس کنید و نیازی به مراجعه حضوری نیست. این کارمند بانک هم به‌سادگی توانست با ایجاد تجربه مثبت، بخشی از گردش حساب‌های من یا به عبارت تخصصی‌تر، سهم از مشتری را در بلند مدت به بانک خود اختصاص بدهد.

تیم پشتیبانی، نقش مهمی در بازاریابی و فروش به عهده دارد. اگر این تیم به‌موقع و با سرعت مناسبی ارائه خدمت کند، به‌سادگی می‌تواند با ایجاد تجربه‌ای مثبت، مشتریان جدیدی برای کسب‌وکار جذب نماید.

 

نوشته: مجید برقی

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما