تماس تلفنی یا ایمیل؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

بعضی از مواقع تصمیم‌گیری در مورد این‌که ارتباط با مشتریان را با تلفن شروع کنیم یا با ایمیل، کار دشواری است. در شرایطی که لازم است با مشتریان‌تان تماس تلفنی گرفته شود، اشتباه است اگر به آن‌ها ایمیل بزنید. ایمیل‌ها به‌سادگی نادیده گرفته می‌شوند، خصوصاً ایمیل‌هایی که به‌صورت اتوماتیک و با توجه به اقدامات مشتریان برایشان ایجاد و ارسال می‌شوند.

ممکن است این تصور را داشته باشید که ایمیل ابزار خوبی برای شروع رابطه با سرنخ‌های تجاری است ولی حقیقت این است که هیچ رابطه‌ای به‌وسیله یک ایمیل اسپم ایجاد نمی‌شود و شما با ارسال یک ایمیل در ابتدای رابطه با مشتری، در حقیقت دارید خودتان را برای برقراری تماس تلفنی آماده می‌کنید.

این ترتیب برقراری ارتباط با یک متقاضی که اول به او ایمیل بزنید و بعد تماس تلفنی بگیرید، روشی ناکارآمد است. رابطه را با تماس تلفنی آغاز کنید و در ادامه هرزمانی که لازم شد به او ایمیل بزنید.

تماس تلفنی نشان می‌دهد که برقراری ارتباط با آن متقاضی برای شما مهم است و حاضرید برای کسی که مطمئن نیستید از شما خرید خواهد کرد یا نه، وقت بگذارید ولی ارسال ایمیل نشان می‌دهد که حاضر نیستند وقت ارزشمندتان را به یک مشتری احتمالی اختصاص دهید.

اگر مشتری بالقوه به تماس تلفنی شما پاسخ بدهد و قرار جلسه‌ای تنظیم کند، شما به خواسته‌تان رسیده‌اید. حالا می‌توانید برای تائید جلسه یا ارسال اطلاعات موردنیاز او، برایش ایمیل بفرستید.

اگر در تماس تلفنی، درخواست شما برای جلسه را رد کند، می‌توانید از او به خاطر وقتی‌که به این مکالمه اختصاص داده تشکر کنید و بار دیگر به او بگویید که خدمات یا محصولات شما چه ارزشی می‌توانست برایش ایجاد کند. از این به بعد،  از ایمیل برای ارسال اطلاعات ارزشمند و بازاریابی محتوا برای این متقاضی استفاده کنید. این ایمل‌ها شاید باعث شود که مجدداً با شما تماس بگیرد.

نوشته: مجید برقی

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما