بازاریابی رویداد محور (Event Based Marketing)

بازاریابی رویداد محور

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فرض کنید قرار است برای هر مشتری جدیدی که اولین بار از شما خرید می‌کند، یک پیامک سفارشی‌سازی شده بانام او و محصولی که خریداری کرده، با این فرمت ارسال نمایید: «جناب آقای/سرکار خانم ….، پیوستن شمارا به جمع بزرگ مشتریان گروه… خیرمقدم عرض می‌کنیم و از این‌که محصول …. را از ما خریداری کردید، سپاسگزاریم».

اگر بخواهید اطلاعات خرید مشتریان را از پَروَنجاهای اکسل استخراج کنید و این پیام‌ها را به صورت دستی با پنل پیامک بفرستید، چقدر زمان باید برای این کار صرف کنید و احتمال بروز خطا در این فعالیت چقدر است؟

ابزارهای بازاریابی رویداد محور در نرم افزارهای CRM، با این هدف توسعه پیدا کرده‌اند که یک فعالیت یا گردش کار را به صورت اتوماتیک، بر اساس رفتار خاص مشتری یا رویداد بیرونی آغاز کنند. ارسال پیام‌های تبریک تولد یا پیام‌‌های مناسبتی، از کاربردهای این ابزار هستند.

بیایید کمی تخصصی‌تر به این مسئله نگاه کنیم. به عنوان مثال یکی از مشتریان وفادار بانک، با کارشناس مربوطه تماس می‌گیرد و درباره میزان سود سپرده سؤال می‌پرسد. از این رویداد می‌توان احتمال داد که این مشتری در حال بررسی گزینه‌های دیگر، به منظور جابه‌جایی به سایر بانک‌ها است. این اتفاق می‌تواند برنامه نگهداری مشتری را فعال کند.

در حوزه B2B هم بازاریابی رویداد محور کاربردهای فراوانی دارد. به عنوان مثال، تغییر یکی از مدیران یا کارشناسان مشتری، نزدیک شدن تاریخ پایان قرارداد یا سر رسید پرداخت مشتری، دریافت نامه درخواست اطلاعات توسط مشتری و… می‌توانند به عنوان یک تریگر (ماشه) برای اجرای یک سری فعالیت‌های اتوماتیک عمل کند.

نوشته: مجید برقی

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما