CRM از نگاه مایکروسافت

CRM

این مطلب را به اشتراک بگذارید

 CRM چیست؟

مخفف عبارت Customer Relationship Management یا مدیریت ارتباط با مشتری است.یک دسته‌بندی یکپارچه از راه‌حل‌های داده محور است که در بهبود تعاملات شما با مشتریان به شما کمک می‌کند. سیستمهای مدیریت ارتباط با مشتری به‌منظور مدیریت و حفظ روابط با مشتریان ، پیگیری‌های فروش و ارائه اطلاعات قابل‌اجرا، به‌صورت یکجا  طراحی‌شده‌اند.

راه‌حل‌های CRM چیست؟

راه‌حل‌هایی که CRM   ارائه می‌دهد شامل ساده‌سازی فرایندها و افزایش  سودآوری در بخش‌های بازاریابی ،فروش و خدمات پس از فروش سازمان شما می‌شود.

یک‌راه حل قوی   CRM ارائه یک پلت فرم یکپارچه  و چندمنظوره است که  در آن‌همه‌چیزهایی را که برای بهبود ، توسعه و نگهداری مشتریانتان نیاز دارید ذخیره می‌کند.

بدون داشتن یک سیستم یکپارچه شما ممکن است بسیاری از فرصت‌های فروش خود را از دست بدهید  درنتیجه درآمد شما کاهش میابد چون شما روابط تجاری خود را افزایش نمی‌دهید.

تصور کنید که اطلاعات تماس یک مشتری را گم کنید  همین تأخیر شما در تماس با وی باعث سوق دادن مشتری به سمت یکی از رقبا می‌شود. یا تصور کنید 2 نفر از برترین فروشندگان شما هم‌زمان در حال پیگیری یک مشتری باشند،  بدون حضور یک سیستم یکپارچه ممکن است این مشتری از دست برود و درعین‌حال رقابت ناسالمی بین فروشندگان شما ایجاد گردد.،در حالیکه باوجود یک نرم‌افزار متمرکز افراد سازمان شما می‌توانند تعاملات مشتریان را مشاهده  و پیگیری کنند  و کسب‌وکار شما مطابق با برنامه‌ریزی انجام‌شده پیش خواهد رفت.

اصول مدیریت ارتباط با مشتری

ابزار CRM باعث ساده‌تر شدن کارکردهای مشتری در کسب‌وکار می‌شود. این اصول به شما کمک می‌کنند:

اطلاعات مشتری را متمرکز کنید

تعاملات بازاریابی متمرکز

ارائه اطلاعات کسب‌وکار

تسهیل ارتباطات

پیگیری فرصت‌های فروش

تحلیل داده‌های موجود

فعال کردن خدمات مشتری  پاسخگو

داشتن یک کسب‌وکار موفق کار ساده‌ای نیست. هنگامی‌که کمپین‌های بازاریابی، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، جلسات، مراقبت از مشتری و همه‌چیز به‌طور هم‌زمان اتفاق می‌افتد، شما نیاز به یک CRM  قدرتمند برای یکپارچه کردن همه این توابع باهم  و در یک مکان‌دارید.

منبع : www.microsoft.com

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما