اهمیت انتخاب نرم افزار CRM

این مطلب را به اشتراک بگذارید

معمولاً مخاطبین اصلی کسب‌وکار ما که در حوزه انتخاب نرم‌افزار CRM افتخار آشنایی و یا همکاری با آن‌ها را پیدا می‌کنیم، به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول، شرکت‌هایی هستند که به‌تازگی با مفهوم نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری آشنا شده‌اند و قصد خرید یک نرم‌افزار CRM مناسب دارند. دسته دوم، کسب‌وکارهایی هستند که یک نرم‌افزار CRM داخلی یا خارجی خریداری کرده‌اند ولی در استقرار یا عملیاتی کردن آن با مشکل مواجه شده‌اند و برای سفارشی‌سازی آن، با ما تماس می‌گیرند.

جالب است بدانید تعداد مجموعه‌هایی که در دسته دوم قرار دارند، کم نیستند و بخش قابل‌توجهی از شرکت‌ها بعد از کمی کار کردن با نرم‌افزار به این نتیجه می‌رسند که بهتر بود قبل از انتخاب نرم‌افزار، تحقیق بیشتری می‌کردند و نرم‌افزار متناسب‌تری می‌خریدند.

لابراتوار انتخاب نرم‌افزار CRM:

همان‌طور که اطلاع دارید، ما در دفتر گروه DrCRM، لابراتوار نرم‌‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری را راه‌اندازی کرده‌ایم و آخرین نسخه‌ از نرم‌افزارهای اصلی داخلی و خارجی را با مشارکت شرکت‌های نرم‌افزاری به صورت عملی، زیر بار کاری برده‌ایم و آن‌ها را به صورت مستمر سفارشی‌سازی می‌کنیم.

تجربه مهم تیم نرم‌افزاری ما پس از ماه‌ها کار تخصصی بر روی نرم‌افزارهایی از جمله مایکروسافت داینامیکس ۲۰۱۶، ویتایگر، پیام گستر، فارسیکام (روش)، طلوع، سرو و… این است که هرکدام از این نرم‌افزارها برای طبقه خاصی از شرکت‌ها مناسب هستند و به‌کارگیری یک نرم‌افزار عالی در یک سازمان نامتناسب، احتمال شکست پروژه را بسیار بالا می‌برد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که ما هم با پروژه‌ای مواجه بودیم که نرم‌افزار مایکروسافت داینامیکس را خریداری و نصب‌کرده بودند ولی پس از مدتی، به علت نامتناسب بودن، آن را کنار گذاشتند و پیام گستر را جایگزین کردند و سیستم به‌خوبی سفارشی‌سازی شد و هم پروژه‌ای دیگر داشتیم که به علت نامتناسب بودن پیام گستر با آن کسب‌وکار،‌ مایکروسافت داینامیکس را جایگزین کردند.

مسئله اینجاست که این تغییر، چند میلیون تا چند ده میلیون تومان هزینه مستقیم، به همراه تبعات فراوان سیستمی و نارضایتی سازمانی در بر دارد. کارگاه تخصصی ارزیابی و انتخاب نرم‌افزارهای CRM برای این طراحی‌شده که بتوانید یک RFP صحیح برای نیازمندی‌های سازمان خودتان از نرم‌افزار CRM تهیه کنید و به صورت حرفه‌ای به ارزیابی و انتخاب نرم‌افزار موردنظرتان بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه مشاوره CRM مراجعه بفرمایید.

نوشته: مجید برقی

advanced divider

جهت دریافت آخرین مقالات آموزشی، اخبار و جشنواره ها در خبرنامه ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نگاهی به این مطالب هم بیاندازید، شاید برایتان مفید واقع شد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

"*" indicates required fields

ارسال لیست کامل امکانات و تعرفه به واتساپ و تلگرام شما